Metody gry mentalnej Tsonga, aby pozostać skupionym

Tłumy w tenisa są, wiele czasu uprzejme, a także szanują graczy uczestniczyli w meczu. Niestety wiele czasu nie oznacza przez cały czas.

W pewnym momencie gry w tenisa będziesz musiał zaoferować z wybuchami tłumu, ekstremalnie wiwatą, a także lekceważącymi przerwami fanów.

Chociaż cały ten hałas może rozpraszać uwagę, to hałas psychiczny (reakcja wnętrza na okoliczności zewnętrzne) ma znacznie bardziej szkodliwy wpływ na twoją grę.

Istnieją dwa problemy, które zdarzają się, gdy umożliwiasz hałas tłumu, aby zdominować twoją uwagę:
Po pierwsze, skupiasz się na ograniczonym. Nie można skupić się na dwóch różnych rzeczach Corinthians Paulista Koszulka w tym samym czasie. Oznacza to, że nie można skupić się na hałasie tłumu, a także na technice następnej porcji. To jest jedno lub drugie.

Skoncentrowanie się na hałasu tłumu nie przyniesie nic, aby skorzystać z gry w tenisa. Wymagasz odkrycia, że pozostanie w swoim występie Cocoon, w tym miejscu, w którym rozproszenie zewnętrzne mają bardzo niewielki wpływ na twoją grę.

Po drugie, gdy skupiasz się na irytującym hałasie tłumu, wywołuje niekorzystne emocje.

Pomyśl o tym, kiedy byłeś zirytowany meczem… najprawdopodobniej doświadczyłeś szeregu niekorzystnych emocji, takich jak; Gniew, frustracja, zmartwienie lub pobudzenie.

Negatywne emocje zmieniają twoją fizjologię, a także przeniesiesz się z tej strefy, w której grasz w najlepszym tenisie. Kiedy jesteś wyjątkowo poruszony, twoje mięśnie były ciasne, twoje serce szybko wali, a oddech przyspiesza, a gra się rozpada.

To nie hałas tłumu wpłynął na twoją grę. Hałas mógł być irytujący, jednak nie wpłynęło to bezpośrednio na twoją grę.

Było to odsetki, które poświęciłeś hałasowi. Umożliwiłeś hałas zdominowanie zainteresowania, a także skupić się na tym, jak chciałeś zagrać w swoją grę.

Jo-Wilfried Tsonga musiał grać z głośnym tłumem, kiedy Reprezentacja Japonii w piłce nożnej mężczyzn Koszulka zajmował się tłumem, preferował Marcosa Baghdatisa w pierwszej rundzie Australian Open 2016.

Wielka grecka dzielnica Melbourne była wyjątkowo głośna, wspierając Bagdatis do tego stopnia, że Tsonga była wyraźnie poruszona. Mimo że Tsonga wygrał 6-4, 4-6, 6-4, 6-2, był bardzo rozproszony przez wiele meczów.

Podczas modyfikacji końca Tsonga wdał się w gorącą kłótnię z sędzią krzeseł Jake Garner o głośnym rozpraszającym tłumie.

Tsonga zasugerował, że sędzia powinien był zapewnić przeciwnikowi naruszenie kodu za ekstremalny hałas.

Zastosowanie się jest częścią wymiany między Tsonga, a Garner, przewodniczącym:

Tsonga: „To tenisowy człowiek. To tenis, więc musisz coś stwierdzić. Jeśli podejmiesz ostrzeżenie, to się zatrzymuje. ”

Garner: „W tej okolicznościach nie ma ostrożności, aby zapewnić Jo. Nic nie mogę zrobić, jeśli chodzi o ostrzeżenie. Do kogo chcesz, żebym przestrzegał? ”

Tsonga: „On!” (wskazując na Baghdatis)

Zawsze masz opcję, w której się koncentrujesz.

Możesz zostać zamknięty w tym, co robi tłum lub możesz zapłacić odsetki od tego, co wymagasz… jednak nie możesz robić obu jednocześnie.

Wskazówka dotycząca skupienia pomimo hałaśliwych tłumów:

Zdefiniuj swoje cele podczas meczu, a także tego, do czego powinieneś iść w Sanfrecce Hiroshima Koszulka danym punkcie. Na jakich wskazówkach wydajności powinieneś się skupić?

Zanurz się w tych wskazówkach w tym punkcie.

Kiedy zauważysz rozproszenie, zabierając cię z meczu, ponownie ponownie skupiaj się na swoich celach wydajnościowych lub wskazówkach.

Masz możliwość wyboru tego, na czym się skupiasz. W momencie, gdy dostarczasz energię mentalną wrony, nie dokonujesz najlepszego wyboru.

Naucz się sprawdzonych metod przeprowadzania najlepszych na boisku!

Wydane tenisistów odkryli dokładnie, jak realizować z najwyższym zaufaniem do turniejów.

Ustanowiliśmy zaufanie do tenisa: wytrzymałość psychiczna dla zawodników, którzy mogą ci w tym pomóc.

Zaufanie tenisowe: wytrzymałość psychiczna dla zawodników zawodowych

Leave a Reply

Your email address will not be published.