„Możesz pokazać osobę wszystko, co wiesz, ale tylko doświadczenie przekonanie go, że to, co mówisz, jest prawdą.” – Richelle E. Goodrich

Nauczanie jest niezbędne, ale doświadczenie jest tym, co naprawdę przenosi naukę na inny poziom. Ten cytat może być interpretowany na wiele sposobów i zastosować do wielu kontekstów, ale myśleliśmy: co mówi o różnicy między nauczycielem na początku ich zawodu a nauczycielem kilku lat później?

Kiedy nauczyciele zaczynają stosować swoje umiejętności i szkolenie w rzeczywistej klasie pełnej uczniów, ich perspektywa i metody mogą z czasem zmieniać się, aby lepiej pomóc uczniom i pasować do różnych sytuacji. Na naukę uczniów ma wpływ wiele czynników, w tym umiejętności nauczycieli i wiedzę.

Oto kilka atrybutów nauczycieli, które są uważane za Yokohama F. Marinos Koszulka kluczowe dla uczenia się uczniów:

Zdolność do jasnego przekazywania pomysłów, aby uniknąć nieporozumień.

Tworzenie środowiska, które sprawia, że uczniowie czują się komfortowo i odżywia ich rozwój.

Utrzymanie pozytywnych relacji z uczniami, rodzicami i współpracownikami.

Wszystko to można rozwinąć poprzez doświadczenie, ale czy są to jedyne rzeczy, które mają znaczenie dla uczenia się Athletic Bilbao Koszulka uczniów? Czytamy badania, aby zrozumieć, w jaki sposób doświadczenie i kwalifikacje zarówno wpływają na pracę nauczyciela.

Warsztaty nauczycielskie książki

Doświadczenie vs. kwalifikacje

Aby zostać nauczycielem w Wielkiej Brytanii, zwykle musisz mieć stopień licencjata 2: 2 lub więcej, przynajmniej ocenę GCSE w języku angielskim i matematyce, i ukończyć roczny program, aby uzyskać kwalifikowany status nauczyciela (QTS) . Następnie musisz podjąć rok indukcyjny, który działa jako okres próbny, Real Sociedad Koszulka zanim zostaniesz w pełni wykwalifikowany.

Oprócz tego wymagania nauczycieli stały się o wiele bardziej intensywne przez lata. Zazwyczaj oczekuje się, że będą mieli do czynienia ze studentami z wielu różnych środowisk etnicznych i społeczno -ekonomicznych, będą świadomi problemów społecznych i promować tolerancję oraz korzystać z nowych technologii lub przyjąć nowe techniki nauczania. To sprawia, że presja na nauczycieli jest jeszcze wyższa. Zarządzanie klasą ponad 20 uczniów, których rodzice uważają, że przyniesiesz im sukces akademicki, jednocześnie żonglując zmianami w programie nauczania i często koniecznością uczniów rady z problemami uczenia się lub behawioralnymi jest działaniem równoważącym codziennie. Ale skąd pochodzi ta umiejętność?

Badania pokazują, że wyższe oceny spełnienia uczniów są pozytywnie związane z wyższymi kwalifikacjami wśród pracowników. Edukacja rozwija szybkość uczenia się jednostki, co czyni ją lepszą w dostosowywaniu się do różnych sytuacji. Chociaż doświadczenie może pokazać, czy zrobienie czegoś w określony sposób działa lub nie działa, edukacja zapewnia wiedzę i umiejętności analityczne, aby dowiedzieć się, dlaczego i dostosować się.

Z drugiej strony doświadczenie pozwala na niezbędne próbę i błędy, które mogą pokazać nauczycielom najlepsze sposoby rozwiązania różnych sytuacji. Dowody wskazują na statystycznie istotną różnicę w poczuciu skuteczności nauczycieli w zależności od liczby lat, których nauczali. We wspomnianym badaniu ci, którzy nauczali od ponad 12 lat, byli o wiele bardziej skuteczni w ich nauczaniu niż ci, którzy nauczali od mniej niż 8 lat. Nauczyciele stają się o wiele bardziej pewni swoich umiejętności na przestrzeni lat, ponieważ otrzymują doświadczenie i widzą pozytywne wyniki swoich metod nauczania.

Najlepsze z obu światów

Wszystkie omówione powyżej badania wskazują, że doświadczenie ma kluczowe znaczenie, aby umożliwić nauczycielom nadal budować swoje umiejętności, oprócz silnego fundamentu kwalifikacji. Oba są potrzebne do skutecznego nauczania, ale nie muszą przyjść w określonej kolejności. Nauczyciele na początku zawodu mogą jednocześnie pracować nad swoim doświadczeniem i kwalifikacjami, aby zostać najlepszym pedagogiem, jaki mogą być.

Końcowa myśl

Bez odpowiednich kwalifikacji jest mało prawdopodobne, aby ktoś został nauczycielem. Jednak po osiągnięciu tych kwalifikacji kluczowe jest zdobycie doświadczenia – nauka nie kończy się po zakończeniu uniwersytetu. Praca z dziećmi w klasie nie jest podstawowym zadaniem, a nauczyciele muszą być przygotowani na stromą krzywą uczenia się po rozpoczęciu. Odnoszącymi sukcesy nauczyciele to ci, którzy są w stanie ustalić, gdzie należy wprowadzić zmiany i umieścić je w celu skutecznego uczenia się uczniów i pozytywnych wyników – i którzy, miejmy nadzieję, mogą pomóc uczniom zrozumieć wartość kwalifikacji i doświadczenia.

Aby uzyskać więcej sposobów na ulepszenie doświadczenia w nauczaniu, sprawdź naszą gamę warsztatów CPD nauczycieli.

Leave a Reply

Your email address will not be published.